Loading…

6 armët më të famshme nëpër filma

  • 02/06/2017 | 11:36

6 armët më të famshme nëpër filma

Karakteret ikonike të kinematografisë çdoherë identifikohen me armën e tyre. Kush do të ishte James Bond pa pistoletën e tij me silenciator, apo Han Sol pa armën e tij shpërthyese?


Artisti Federico Mauro ka bërë një punë të mrekullueshme. Ai ka krijuar një fotogaleri  të armëve më të famshme që janë përdorur në filmat e famshëm.

Mauro i sjellë këto armë në plan të parë, në sfond të pastër, ndërsa ka përzgjedhur me kujdes filmat që kanë shënuar sukses të jashtëzakonshëm kinematografik, që nga “Army of Darkness”  deri të “Men In Black”.

T’i shohim nga afër se si duken armët e kryepersonazheve të këtyre filmave.

Arma e Jack Sparrowit – “Pirates of the Caribbean”

Arma e James Bondit  – filmat për agjentin “007″

Arma e Han Solos – “Star Wars”

Arma e Agjentit K  “Men In Black”

Arma e Terminatorit  “The Terminator”

Arma e Harry Callaghanit, “Dirty Harry”/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë