Loading…

6 aktorët që qajnë më së shpeshti nëpër filma

  • 22/03/2017 | 22:33

6 aktorët që qajnë më së shpeshti nëpër filma

Kushdo që thotë se meshkujt nuk qajnë, atëherë ai person nuk ka parë shumë filma, sidomos jo filmat ku luajnë aktorët.


E pazakonshëm është fakti se po këta aktorë njihen për rolet e njerëzve të fortë, andaj kur i shohim në role të personave të ndjeshëm – duket sikur ata kanë ikur nga origjinaliteti i tyre.

Sidoqoftë, të qarat e tyre janë shpeshtuar, ndërsa këtë lloj të ndjeshmërisë mashkullore publiku ka filluar të pranojë gjithnjë e më shumë.

Pa marrë parasysh nëse bëhet fjalë për lotët e kënaqësisë, mërzisë apo dhe të dhimbjes, një gjë është e qartë, koha kur meshkujt janë portretizuar si persona stoik por dhe pa ndjenja ka.

Ja disa nga këta aktorë:

1.Leonardo DiCaprio

 

aktoret-qajne-008Filmat: “Shutter Island”, “Titanic”, “The Basketball Diaries”, etj.

2.Matt Damon
aktoret-qajne-007
Filmat: Good Will Hunting, All the Pretty Horses dhe Saving Private Ryan, etj.

3.  Tom Cruise
aktoret-qajne-006
Filmat: Jerry Maguire, Magnolia dhe Cocktails, etj.

4. Brad Pitt
aktoret-qajne-004
Filmat: Legends of the Fall, Se7en dhe Babel, etj.

5.Tom Hanks
aktoret-qajne-003
Filmat: Forrest Gump, Captain Phillips dhe Saving Private Ryan, etj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë