Loading…

56 familje në Prishtinë pa energji që 4 ditë (Video)

  • 01/02/2017 | 23:04

56 familje në Prishtinë pa energji që 4 ditë (Video)

Një ndërtese në lagjen Mati 1 në Prishtinë i janë djegur orët digjitale të rrymës elektrike, ndaj që nga e diela 56 familje kanë mbetur pa energjisë elektrike.


Familjarët po ankohen për kushtet e tyre, ndërsa ka banorë që fajin për djegien e njësorëve ia lënë KEDS-it, njofton Klan Kosova.

Por, nga KEDS pohojnë se kjo djegie u shkaktua pa fajin e tyre.

Siç thonë në KEDS ata do t’i instalojnë orët e reja, posa banorët të merren vesh se ku duhet t’i vendosin ato.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë