Loading…

54 vjet martesë: Burri 75 vjeç dhe gruaja 70, bekohen me fëmijën e tyre të parë

  • 10/08/2022 | 19:21

54 vjet martesë: Burri 75 vjeç dhe gruaja 70, bekohen me fëmijën e tyre të parë

Në një rast një në një milion, një çift në të ‘70-at e tyre u bënë prindër në distriktin Alëar të Indisë.


Burri 75-vjeçar dhe gruaja e tij 70-vjeçare u bekuan me një fëmijë pas 54 vjetësh martesë pasi morën ndihmën e fekondimit in vitro (IVF).

Djali u lind në Qendrën e Fëmijëve Indo Test Tube IVF, e vetmja qendër e regjistruar IVF në Alwar.

Si nëna ashtu edhe fëmija janë sipas mediave të huaja, janë mirë, dhe pesha e fëmijës është rreth 3.5 kg.

Kohët e fundit u miratua nga Parlamenti një ligj i cili hyri në fuqi nga qershori i vitit 2022, , transmeton Klankosova.tv.

Sipas tij, asnjë qendër infertiliteti IVF nuk do të mund të trajtojë gratë dhe burrat mbi 50 vjeç.

Por çifti ishte me fat pasi gruaja kishte mbetur shtatzënë para hyrjes në fuqi të ligjit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë