Loading…

500 mijë euro për dëmet e përmbytjeve në Mitrovicë

  • 27/01/2023 | 20:29

500 mijë euro për dëmet e përmbytjeve në Mitrovicë

Komuna e Mitrovicës ka ndarë një shumë prej 500 mijë euro, për qytetarët e prekur nga përmbytjet e ditëve të fundit në këtë qytete.


“Kryetari e ka vlerësuar bashkë me stafin që  kanë mundësi me i nda 500 mijë euro” ka thënë Bahtir Maxhuni, Drejtor i Drejtorisë për Siguri dhe Emergjenca

Përparësi fillimisht do të kenë ata të cilët kanë mbetur pa strehë, në mënyrë që të kthehen në shtëpitë e tyre.

Ky veprim i kryetarit Hamza, po vlerësohet pozitivisht nga qytetarët.

“Boll paska nda, faleminderit edhe prej tij”. “Çdo cent që jepet është ndihmë për ta është një ringjallje për ta”.

“Po brenda mundësive ndahen edhe fondet, njerëzit kane nevojë kane bo vërshimet goxha dëme”, kanë thënë disa qytetarë të kësaj Komune.

13 milion euro është demi i shkaktuar, nga përmbytjet e shiut në Komunën e Mitrovicës.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë