Loading…

50 të arrestuar për drogë e prostitucion, ka edhe shqiptarë

  • 31/01/2018 | 13:16

50 të arrestuar për drogë e prostitucion, ka edhe shqiptarë

Të paktën 50 persona kanë përfunduar në pranga, për trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni, në një seri operacionesh policie të zhvilluar në qytete të ndryshme në veri të Italisë.


Mediat italiane flasin për operacione të zhvilluar në Milano, Bologna, Leço, ku flitet për dy organizata kriminale, marokene dhe shqiptare që drejtonin trafikun e drogës që vinte nga Maroku.

Vetëm 21 nga këto arrestime janë bërë në Bologna, ku policia bën të ditur se droga shpërndahen në Emilia Romagna dhe Lazio. Ajo vinte nga afrika në bordin e një kamioni, me korrierë që e kalonin përmes Spanjës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë