Loading…

Fillon dekorimi i kryeqytetit (Foto)

  • 30/11/2016 | 15:04

Fillon dekorimi i kryeqytetit (Foto)

Komuna e Prishtinës ka filluar zbukurimin e shesheve të qytetit për festat e fundvitit. Për këtë ajo ka ndarë 50 mijë euro nga buxheti i saj.

Dekorimet për këtë vitë do të qëndrojnë deri në pjesën e parë të Janarit të vitit të ardhshëm.

Zyra për marrdhënie me publikun nga Komuna e Prishtinës, ka thënë për  Gazeta Metro, se krahas vitit të kaluar që u ndanë 70 mijë euro e të cilat nuk janë zhpenzuar të gjitha këtë vit kanë darë vetëm 50 mijë.

foto6

“Vitin e kaluar janë ndarë 70 mijë euro, mirëpo nuk janë shpenzuar të gjitha. Këtë vit, është koncepti i përafërt me vitin e kaluar, dhe shuma e ndarë nga ana e komunës për dekorime është rreth 50 mijë euro”.

Gjithashtu Komuna e Prishtinë edhe këtë vit u ka bërë ftesë publike të gjitha bizneseve të cilat janë të interesuara për të marrë pjesë në dekorimin e qytetit me rastin e festave të fundvitit. /gazetametro.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë