Loading…
50 fëmijë shënojë ditën e Sindromës Down me një video prekëse
  • 17/03/2019 | 09:29

50 fëmijë shënojë ditën e Sindromës Down me një video prekëse

Disa prindër kanë lansuar një video shumë të ngrohtë dhe prekëse të personave me Sindromën Down duke e kënduar këngën e Queen’s ‘Mos më ndal tani’, transmeton Gazeta Metro.


Klipi i kampanjës #nukdondryshojaasgjë është lansuar përpara Ditës Botërore të Sindromës Down, e cila mbahet të enjten më 21 mars.

Video shfaq 50 njerëz nga foshnjat tek të rriturit duke bërë gjërat që duan, duke e përfshirë edhe një djalë në karrike me rrota në skateboard dhe një vajzë duke luajtur me kitarë.

Qëllimi i këtij klipi është që të nxjerrë në pah mënyrat në të cilat njerëzit me sindromën Doën të ​​të gjitha moshave gëzojnë jetën ashtu si edhe të tjerët.

Klipi zgjat katër minutash e gjysmë, është e titulluar ’50 nëna, 50 fëmijë, 1 kromozom shtesë.

Tani konsiderohet si një nga videot virale më popullore në histori dhe preku zemrat e shumë njerëzve anembanë globit.

Videoja, u lansua me shpresën për të hequr qafe perceptimet e vjetëruara rreth sindromës së Downit, ka grumbulluar një pamje mbresëlënëse prej 350 milionë shikimesh në mediat sociale./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 22:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë