Loading…

5 shenjat egoiste të horoskopit

  • 31/05/2017 | 23:01

5 shenjat egoiste të horoskopit

Dihet tashmë që shenjat e horoskopit, përcaktojnë shumë karakteristika për sejcilin prej nesh.


Disa më shumë apo disa më pak të gjithë shenjat janë egoiste. Nuk ka asgjë të keqe të jesh pak egoist, por këto 5 shenja horoskopi mund të jenë shumë të rrezikshme në këtë aspekt. Ja se për cilat shenja bëhet fjalë:

Dashi – Kur një Dash e kupton se çfarë do, thjesht shkon ta marrë. Kjo është gjë e mirë apo jo? Epo jo në rastin e një Dashi pasi edhe nëse bëhet fjlë për gjëra të vogla, që kjo shenjë thjesht e do, është gati të luftojë deri në vdekje për ta pasur. Qendroni larg një Dashi të vendosur.

Demi – Edhe pse mbahet si një shenjë e ndjeshme dhe përgjegjshme, një Dem mund të bëhet shumë posesiv kur vjen puna te gjërat e veta. Kur një Dem dëshiron diçka, verbohet fare dhe ka tendencën të jetë shumë kokëfortë dhe ndonjëherë edhe cënues. Demi nuk vë kurrë asgjë përpara vetes, dhe në momentin që ju cënoni gjërat e tij e keni keq punën. Është e vështirë për këtë shenjë të mendojë për pasojat apo për të tjerët.

Binjakët – Edhe pse duket si një shenjë sociale dhe shumë e komunikueshme, nëse bëhet fjalë për interesa personale, një Binjak do të ndryshojë sjellje pa e vrarë shumë mendjen se çfarë mendojnë të tjerët. Edhe nëse ju keni dëgjuar parime të tjera nga goja e një Binjaku, mos u çudisni të dëgjoni të kundërtën pas disa çastesh për arsye të vetat egoiste.

Luani – Nuk është surprizë që një shenjë kaq narciste s Luani të jetë plotë me ndjenja egoizmi. Sado bujar apo interesant mund të duket, nuk e ka problem të kthehet në një person të keq vetëm për interesat e tij. Luani mund të luftojë edhe me njerëzit më të afërt për të marrë atë që do. Mos u përpiqni t’a ndalni, është më e vështirë se sa duket.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë