Loading…

5 mësimdhënës të shkollës më të madhe në Istog infektohen me koronavirus, pritet të mbyllet

  • 27/09/2020 | 17:14

5 mësimdhënës të shkollës më të madhe në Istog infektohen me koronavirus, pritet të mbyllet

Në kushte pandemike, por me masa mbrojtëse, tashmë nxënësit iu kanë rikthyer bankave shkollore.


Pavarësisht pandemisë COVID-19, Qeveria vendosi që të nis viti i ri shkollor, edhe pse dy javë me vonesë, e mësimi po vijon me disa rregulla.

Por, një shkollë në Istog, gjegjësisht ajo më e madhja për nga numri i nxënësve rrezikon të mbyllet përkohësisht, pasi që disa mësimdhënës kanë dalë pozitiv me COVID-19.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur që pesë mësimdhënës kanë rezultuar pozitiv. Bëhet fjalë për shollën “Bajram Curri”, ndërsa i njëjti burim mëson se ky institucion shkollor pritet edhe të mbyllet.

Kujtojmë që Ministria e Shëndetësisë dhe IKShPK, bazuar në Ligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, përmes një komunikate ditë më parë kanë thënë se nëse situata pandemike përkeqësohet, mund të marrin vendim për mbylljen e shkollave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë