Loading…

5 mënyra se si Coca Cola do ti ndihmojë shëndetit tuaj

  • 23/02/2017 | 11:41

5 mënyra se si Coca Cola do ti ndihmojë shëndetit tuaj

Nëse ngjyra e flokëvë nuk ju ka marrë ashtu si keni dashur, mënyra më e mirë për të zhdukur këtë problem është që ti lani flokët me Coca Cola! Këto janë disa mënyra të tjera në të cilat kjo pije ju ndihmon:


1. Kundër flokëve të thatë
Thartia e ortofosforit të cilën e përmban Coca Cola, i jep flokëve shkëlqim, i bën më të buta.

2. Heq qamqakëzin nga flokët
Nëse ndonjëherë keni patur problem me qamqzkëz që ju është ngjitur në flokë, atëherë ka zgjidhje. Në vend se ti preni flokët në vendin ku ju është ngjitur qamqakëzi, lyeni atë pjesë të flokut me Coca Cola dhe lëreni të qëndrojë rreth 10 min pastaj shpërlani atë pjesë të flokëve dhe me këtë rast do të ju bie qamqakëzi.

3. Shpëlarja e ngjyrës së flokëve
Në rast së ngjyra e flokëve nuk ju ka marrë ashtu si keni dashur, mënyra më e mirë për të zhdukur këtë problem është që ti lani flokët me Coca Cola.

4. Mbyt insektet
Fermerët e Indisë e përdorin pijen Coca Cola për largimin e insekteve, kështu duke e lyer një pjesë të tokës me të me ç’rast për shkak të sheqerit të gjitha insektet i afrohen dhe ngjiten në të.

5. Kundër dhembjes së stomakut
në rast se keni gazra në stomak por nuk mund ti lironi, atëherë më së miri është të pini Coca Cola./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë