Loading…

5 fotografitë që do të ju qetësojnë

  • 22/12/2016 | 19:25

5 fotografitë që do të ju qetësojnë

Zakonisht për t’u qetësuar bëni dush të nxehtë, bëni joga, dilni për të ecur apo edhe vrapuar por shikimi i këtyre fotografive është një gjë më e shpejtë që do të ju ndihmojë të qetësoheni.


1. Gjelbërimi

Psikologët kanë zbuluar se njërëzit që jetojnë në qytet por që kanë afër ndonjë park të gjelbëruar ndjehen me më pak stres. Por, nuk duhet gjithmonë të keni një park afër, thjeshtë mund të shikoni ndodnjë fotografi të gjelbërimit gjë që do të ju ndihmojë shumë të qetësoheni.
img_bkg_8_renew

2. Deti

Zhurma e valëve të detiti cilësohet si një zhurmë që ndihmon shumë në qetësim, por psikologët preferojnë që 1 herë në ditë të shikohet një fotografi e detit për rreth 15 sekonda në mënyrë që të qetësoni trurin tuaj.
cvhuppeueaqhsl

3. Modelet natyrale

Forma e tyre perfekte dhe e përsëritshme bën që truri jonë të fokusohet dhe të qetësohet. Për shembull provoni të shikoni formën e një guaske për rreth 10 sekonda.
6809265-seashell-wallpaper

4. Arkitektura e bazuar në gjeometri

Format e përseritura bëjnë që truri jonë të fokusohet në to dhe me këtë gjë edhe qetësohet.
rtxhjvt

5. Ngjyra e kaltër

Sipas një zbulimi të shkencëtarëve thuhet se ngjyra e kaltër ngjallë dashuri, shpresë dhe paqe tek njerëzit!
jjgy

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë