Loading…

5 fakte interesante (Foto)

  • 26/01/2017 | 09:23

5 fakte interesante (Foto)

Gazeta Metro ju sjell pesë fakte mjaft interesante për ditën e sotme: 


Organizmi më i madh i gjallë në planet është këpurdha Armilaria. Jeton nën tokë në Oregon dhe kaplon sipërfaqen prej gati 9 kilometra katrorë. Në disa forma paraqitet edhe në sipërfaqe

kepurdha

Amsterdami i ka 1.281 ura

amsterdami

Zemra e astronautit zvogëlohet kur ai është në kozmos

astronaut

Çdo qerpik e ka jetëgjatësinë e vet prej pesë muajsh

qerpiku

Në Finlandë me ligj është përcaktuar se çdo fitim në bixhoz detyrimisht duhet të jepet si donacion për bamirësi

fakte

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë