Loading…
Recetë: E mrekullueshme për të humbur 11 kilogram
  • 17/03/2019 | 14:54

Recetë: E mrekullueshme për të humbur 11 kilogram

Bollëku i frutave dhe perimeve ndihmon për të rikthyer figurën e hollë pa nevojën e dietave strikte. Nëse keni një dëshirë të sinqertë për humbje peshe, fantazi dhe këmbëngulje, ju mund të filloni menjëherë. Edhe pa përpjekje të veçanta, ju mund të hiqni pa vetëdije disa kilogram, transmeton Gazeta Metro.


Është e vështirë të besohet, por kjo recetë e mrekullueshme mund të ju ndihmojë të humbni në peshë për 11 kilogram, ndërsa ajo do të përmirësojë tenin e lëkurës, dhe nuk do të ju thyejnë thonjtë.

Vetëm duhet ta provoni, rezultatet janë të garantuara.

Përbërësit e këtij qulli janë të mrekullueshme:

5 lugë bollgur

5 lugë ujë

1 lugë gjelle qumësht – ose 1 lugë çaji salcë kosi

1 lugë mjaltë

5 arra

Hidhni bullgurin në ujë të vluar dhe të lënë gjatë natës, ju mund ta bëni atë në mëngjes për 15-20 minuta. Në mëngjes shtoni brenda përzierjes 1 lugë gjelle qumësht dhe 1 lugë çaji salcë kosi, 1 lugë çaji mjaltë dhe 5 arra ose lajthi. Përzieni mirë, pastaj hajeni përzierje.

Në 3 orët e ardhshme, mos hani dhe pini asgjë – as çaj apo kafe. Bëni këtë çdo ditë dhe rezultatet do të jenë të mrekullueshme./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 22:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë