Loading…

40 poetë shqiptarë e të huaj në mbrëmjen strugane të poezisë

  • 06/07/2017 | 16:14

40 poetë shqiptarë e të huaj në mbrëmjen strugane të poezisë

Rreth 40 poetë nga vendi dhe jashtë do të marrin pjesë në manifestimin ndërkombëtar ‘Mbrëmjet strugane të poezisë 2017’ e cila për të shtatën herë prej sot deri nesër do të mbahet në Strugë, Ohër dhe Vevçan në organizim të qendrës kulturore ‘Valë’ dhe revi ndërkombëtare për poezi ‘Dallgët’.


Në manifestim do të marrin pjesë shkrimtarë nga Maqedonia, Shqipëria, Serbia, Gjermania, Bullgaria, Kroacia, BeH, Mali i Zi, Rusia e vende të tjera, si dhe fituesi i çmimit ‘Vala e poezisë’, akademiku Risto Vasilevski, Mujo Buçpapaj nga Shqipëria, etj.

Gjatë manifestimit do të ketë edhe program të pasur kulturor për të pranishmit dhe lexime poetike.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë