Loading…

4 videot më të klikuara të 2016’ës (Video)

  • 30/12/2016 | 08:59

4 videot më të klikuara të 2016’ës (Video)

Është fundi i vitit dhe si zakonisht bëhet përmledhja e gjërave që kanë bërë më së shumti bujë. Por kësaj radhe nuk do merremi me Brexit’in apo zgjedhejt ne Amerikë, transmeton gazetametro.net


Viti 2016, ka qënë një viti i tmerrshëm sidomos për atistët, ku një numër i madh kanë vdekur, krahasu më vitin e kaluar, dhe plotë ngjarje të tjera që kanë tronditur planetin.

Por sot do ju sjellim disa video që kanë bërë më së shumti bujë në internet gjatë vitit 2016:

1. Virginia McLaurin, 106 vjeçare, ishte e ftuar në Shtëpinë e Bardhë, si pjesë e një ngjarje që festonin historinë e njerëzve më ngjyrë.

Ajo ka përjetuar dy luftërat botërore dhe ka qenë pjesë e lëvizjes për të drejtat civile amerikane.  “Unë mendova se kurrë nuk do ta vizitoja  Shtëpinë e Bardhë”, tha 106 vjeçarja, pasi takoj presidentin Obama.

2. Videoja tjetër që bëri bujë gjatë vitit që po e lëm pas ishte vrasja e një gorille. Ishtë habitshme se si gorilla Harambe u bë e rrezikshme duke u mbrojtur nga një djalë katër-vjeçar i cili ra në kafazin e tij.

Momente më vonë, gorilla u qëllua për vdekje në mënyrë që të mbijetonte djali, Isaia, i cili i kishte rënë në kopshtin zologjik.

3. Gjatë muajit maj një nënë postoi një video, e cila kishte vendosur një maskë  dhe papritur kishte zbuluar efektet  e maskës, ku më pas nuk mund ti ndalte të qeshurat.  Kjo video kishte arritur 164 milionë shikime.

Ajo tani ka filluar një punë të re si një blogere videosh për rrjetin amerikan TLC.

4. Kur bëhët fjala për kafshët, këtu gjendet një video tjetër e paharrueshme. Pamjet e pabesueshme janë transmetuar nga Planet Earth ku tregohet një iguana heroike  që arrin të u ik një grumbull gjarprinjsh./gazetametro.net

 

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë