Loading…

4 persona arrestohen në një ‘sallon masazhi’, njëra prej tyre zyrtare e ATK’së

  • 01/12/2018 | 13:37

4 persona arrestohen në një ‘sallon masazhi’, njëra prej tyre zyrtare e ATK’së

Policia e Kosovës, gjatë një aksionin në një një ‘Sallon masazhi’ në Prishtinë, ka identifikuar dhe arrestuar katër persona të dyshuar.


Të arrestuarit janë një mashkull  M.D. (viti i lindjes 1986) dhe tri femra  L.D. (viti i lindjes 1982),  A.B. (viti i lindjes 1989), L.L. (viti i lindjes 1977).

“Personi i dyshuar (L.L.) zyrtare në ATK-ë, dyshohet se në vazhdimësi duke keqpërdorur autoritetin zyrtar, me qellim të përfitimit ka ndihmuar të dyshuarit tjerë në kryerjen e veprave penale dhe po ashtu dyshohet se  ka kryer edhe veprën ‘Ushtrim i ndikimit’”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë, personat e dyshuar të cilët janë arrestuar nën dyshim për  përfshirje në veprat penale: ‘Ofrimi i lokaleve për prostitucion’, ‘Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar’, ‘Ushtrim i ndikimi’, ‘Mbajtja në pronësi kontroll apo posedim i armës’ dhe ‘Bashkëkryerja’.

Policia si prova materiale ka konfiskuar: 1 arme zjarri me një karikator dhe dy fishekë të njëjtës armë, 6 (gjashtë) telefona mobil, para në vlere 820 euro dhe 20 franga  (tetëqind e njëzet euro dhe njëzet franga) dhe dokumente të ndryshme

Të dyshuarit me  aktvendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë