Loading…

4 pasije që do të lehtësojnë aktivitetet tuaja (Foto)

  • 30/11/2016 | 10:07

4 pasije që do të lehtësojnë aktivitetet tuaja (Foto)

Nga dita në ditë teknologjia bënë një hap të ri drejt lehtësmit të punëve tona të përditshme, duke futur në jetën tonë paisje të ndryshme shumë të nevojshme. Këto paisje shumë të thjeshta e të lehta në përodrim kryejnë punë shumë të mëdha te ne.

Ombrellë me dritë
fcbgtgifeq4b0rp-rect2100
Të ecësh nëpër shi natën me një ombrellë nuk është apsak e këndshme, sidomos në ato rrugë që mungojnë dritat. Duke e pasur parasysh faktin se me njërën dorë duhet ta mbash ombrellën ndërsa me tjetrën telefonin apo diçka tjetër që do ta ndriqonte rrugën tënde. Por ky problem mund të reduktohet me zbulimin e dritës që kanë këto ombrella të veçanta në pjesën e poshtme, e cila iu ndihmon juve edhe të ecni dhe të shihni rrugën kur po i hidhni hapat.


Mbajtëse e fletave të librit
book-page-thumb-holder-opener-0
Nëse deri tani e keni pasur këtë problem me mbajtjen e librit hapur, nga tani do ta keni më të lehtë me zbulimin e viteve të fundit. Një pasije e vogël e cila pavarësisht madhësisë së saj kryen një punë shumë të madhe. Ajo kryen funksionin e saj duke e vendosur pa problem në gishtin e madh të dorës.


Paisje uji

tapi
Zakonisht kur pimë ujë nga burimi, ai shpërthen nga çdo anë dhe na lagë neve. Kjo me të vërtet është e mërzitshme dhe e padurueshme, andaj edhe kjo paisje e re është mirëpritur shumë nga njerëzit sidomos ata që i shmangen gotave për të pirë ujë.


Ngrohëse e veçantë për kafe/qaj
mug-warmer-with-hub-and-clock

Kjo paisje me të vërtet ishte shumë e nevojshme. Kjo ngrohëse e ka madhësinë e një filxhani të vogël, dhe përderisa ju jeni duke u marr me ndonjë aktivitet dhe nuk e pini atë derisa është e ngrohtë ky filxhan me rrymë e mbanë tërë kohën të nxehtë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë