Loading…

4 mënyra si të parandaloni infektimin e vezoreve (Foto)

  • 29/01/2017 | 14:09

4 mënyra si të parandaloni infektimin e vezoreve (Foto)

Gati çdo femër ka vuajtur nga infektimi i vezoreve të paktën një herë në jetë. Në mënyrë që të mos infektoheni përsëri këto janë disa mënyra që do të ju ndihmojnë./gazetametro.net


1. Hani sa më pak sheqer

1
(Në vend se të hani një çokollatë, më e arsyeshme është që të hani një banane.)

2. Ndërroni rrobat e djersitura

yeast_infection_workout

(Gjithmonë pas ushtrimeve ose pas punës, ndërroni rrobat e që u janë djersitur dhe bëni dush menjëherë. Djersa është shkaktari kryesorë i këtij infeksioni.)

3. Vishni të brendshme adekuate

yeast_inefction_underwear

(Për deri sa vuani nga ky infeksion, mos vishni të brendshme me material tjetër pos atyre që janë nga pambuku.)

4. Mos përdorni peceta të aromatizuara

yeast_infection_tampons
(Pecetat e aromatizuara përmbajnë kemikale të ndryshme të cilat mund të ndikojnë shumë keq.)

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë