Loading…

34 centimetra borë në Ferizaj

  • 05/01/2017 | 22:18

34 centimetra borë në Ferizaj

Të reshurat e pandërprera të borës kanë shkaktuar bllokime të shumë rrugëve në vend.


Një ndër rajonet që ka hasur më së shumti në probleme është Ferizaji.

Sipas Besim Aliut nga Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, trashësia momentale e borës në stacionin meteorologjik në Ferizaj është 34 centimetra, ndërsa temperatura momentale është -3 gradë Celsius.

Aliu në Facebook ka shkruar se qarkullimi në rrugët e këtij rajoni është vështirësuar shumë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë