Loading…

33 aksidente brenda 24 orëve: Një me fatalitet

  • 02/12/2019 | 09:33

33 aksidente brenda 24 orëve: Një me fatalitet

Gjatë ditës së djeshme janë shkaktuar 33 aksidente, ku njëri ka përfunduar me fatalitet, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë kanë ndodhur 33 aksidente trafiku. Nga ta, një aksident ka qenë me fatalitet kurse 14 me të lënduar dhe 18 me dëme materiale.

Policia poashtu nuk ka kursyer edhe ata të cilët kanë thyer rregullat e komunikacionit, duke shqiptuar kështu 1176 tiketa trafiku.

Janë arrestuar edhe 10 persona, ku 9 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe një në vuajtje të dënimit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë