Loading…

329 familje në gjendje të rëndë konkurrojnë për 50 banesa

  • 11/02/2017 | 19:36

329 familje në gjendje të rëndë konkurrojnë për 50 banesa

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se 50 banesa janë të gatshme në një kompleks banesor në Hajvali, të cilat do t’u ndahen familjeve që jetojnë me asistencë sociale.


Drejtori për Mirëqenie Sociale në këtë komunë, Arben Vitia ka thenë për RTV21 se për këto banesa kanë konkuruar 329 familje, kurse deri me tash janë inspektuar rreth 100 familje me gjendje të rendë sociale dhe pa strehim të duhur.

Vtiia ka sqaruar se është caktuar një komision i veçantë që do të bëjë verifikimin e të gjitha familjeve aplikuese dhe më pas të zgjedhë ato të cilat do të përfitojnë.

“Komisioni po e kryen jashtëzakonisht mirë punën e vet. Deri më tani janë vizituar 94 familje dhe akoma është në proces verifikimi i këtyre familjeve. Nga 300 familje do të vizitohen të gjitha”, u shpreh ai. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë