Loading…

322 raste aktive me koronavirus në Kosovë

  • 29/06/2022 | 07:54

322 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 322.


MSH njofton se nga koronavirusi janë shëruar 225,411 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,140.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 aktualisht është 322.

MSh njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 63 persona.

Numri i të vaksinuarve me dy dozat deri tani është 823.696, ndërkaq me dozë të tretë dhe përforcuese është 103.167.

Ndërkaq, numri total i dozave të administruara që nga fillimi i pandemisë është 1.830.463.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë