Loading…

32 milionë euro në tri vjet për veriun

  • 06/12/2016 | 17:00

32 milionë euro në tri vjet për veriun

32 milonë euro kanë përfituar komunat më veriore të Kosovës që nga nënshkrimi i marrëveshjes  për këto komuna në Bruksel.

Bëhet fjalë për Mitrovicën e Veriut, Zveçanin, Zubin Potokun dhe Leposaviqin, të cilat kanë përfituar 249 projekte nga Fondi për zhvillimin e veriut të Kosovës, Bashkimi Evropian dhe Qeveria e Kosovës.

Kjo është bërë e ditur nga studimi “A jetojmë më mirë?”, i prezantuar nga Instituti për Zhvillim Ekonomik Territorial (InTER) dhe RTV Mir. Studimi ka për qëllim të analizojë efektet e ndihmës financiare në katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës pas marrëveshjeve në Bruksel./Gazeta Metro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë