Loading…

32 kandidatët e VV’së që siguruan votat për deputetë (Lista)

  • 29/06/2017 | 14:29

32 kandidatët e VV’së që siguruan votat për deputetë (Lista)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit.


Sipas Kryetares së KQZ-së, Valdete Daka këta janë emrat e kandidatëve të Vetëvendosjes në legjislaturën e gjashtë të Kuvendit të Kosovës.

Këta janë deputetët e zgjedhur të VV’së:

Albin Kurti

Shpend Ahmeti

Dardan Molloqaj

Visar Ymeri

Dardan Dedjiu

Aida Dërguti

Glauk Konjufca

Albulena Haxhiu

Fisnk Ismalili

Donika Kadaj Bujupi

Rexhep Selimi

Adem Mikullovci

Dukagjin Gorani

Liburn Aiu

Driton Caushi

Sami Kurteshi

Besa Baftiu

Faton Topalli

Ismajl Kurteshi

Sali Salihu

Fatmire Kollcaku

Mutaher Haskuka

Arbërie Nagavci

Frashër Krasniqi

Qendron Kastrati

Valon Ramadani

Arbër Rexhaj

Shqipe Pantina

Drita Mullaku

Saranda Bogujevci

Fitore Pacolli

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë