Loading…

30 vjet qëndroi në garazh, zbulohet BMW e një modeli të rrallë (Foto)

  • 02/01/2017 | 11:45

30 vjet qëndroi në garazh, zbulohet BMW e një modeli të rrallë (Foto)

Në një garazh në Itali, është zbuluar një automjet BMW, version i rrallë prej të cilave gjithsej ekzistojnë vetem 453.


Kjo makinë është prodhuar në periudhën 1978-1981 dhe i përket linjës “M1” të kompanisë gjermane. Mirëpo, makina ka qenë e mbyllur në garazh për 30 vite.

Madje, ky automjet ka përshkuar vetëm 7391 kilometra.

Makina me motor 3.5 litra që arrin 273 kuaj/fuqi, poashtu është në gjendje shumë të mirë.

Ky model pritet të dalë në shitje me çmimin fillestar prej 600 mijë eurosh. /gazetametro.net

bmw-m1-find-4_653

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë