Loading…

30 vjet nga themelimi i LDK’së

  • 23/12/2019 | 08:36

30 vjet nga themelimi i LDK’së

Sot bëhen 30 vjet nga themelimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).


Me këtë rast, anëtarë të kryesisë dhe struktura të kësaj partie do të bëjnë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Manifestimi për shënimin e 30-vjetorit të themelimit të LDK-së do të mbahet në orën 12:00 në Prishtinë.

Ibrahim Rugova që njihet si udhëheqësi historik i këtij subjekti politik e drejtoi këtë parti derisa vdiq më 21 janar të vitit 2006.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë