Loading…

30-vjeçarit i sekuestrohet skuteri elektrik: Voziti 133 km/h, ndërsa shpejtësia e lejuar është 20

  • 13/05/2022 | 10:01

30-vjeçarit i sekuestrohet skuteri elektrik: Voziti 133 km/h, ndërsa shpejtësia e lejuar është 20

Policia e Vaud-it ka sekuestruar një skuter elektrik që ishte në gjendje të udhëtonte me 130 km/h. Kufiri ligjor për e-skuterët është 20.


Policia u lajmërua nga dëshmitarët që panë skuterin, i cili kishte dy persona në bord, duke u ngjitur në një kodër me një shpejtësi të vlerësuar si 60 km/h.

Ata u ndaluan në Epalinges, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Shoferi 30-vjeçar pranoi menjëherë se kishte marrë drogë – ai më vonë doli pozitiv për kokainë.

Ndërkohë, skuteri u dërgua në një qendër testimi policor, ku u tregua se shpejtësia maksimale ishte 133 km/h.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë