Loading…

30 ditë paraburgim dy të arrestuarve nga organizata “Syri i popullit”

  • 27/05/2017 | 09:25

30 ditë paraburgim dy të arrestuarve nga organizata “Syri i popullit”

Tridhjetë ditë paraburgim do t`i vuajnë Ragip Sallova e Sabit Berisha, të cilët u arrestuan dy ditë më parë nga Policia e Kosovës.


Gjykata Themelore e Prishtinës, të premten, e ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës për caktimin e masës së paraburgimit, shkruan sot Koha Ditore.

Ata po dyshohen se janë anëtarë të organizatës “Syri i popullit”. Pos tyre, të enjten, janë arrestuar edhe dy persona të tjerë, Halim Halimi e Bajrush Konjusha, mirëpo pas marrjes në pyetje, ata po mbrohen në liri.

Të katërtët po hetohen për përgatitje për vrasjen e përfaqësuesve të lartë të Kosovës

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë