Loading…

‘3 vite në front, një ditë për t’u martuar’: Ushtari ukrainas kthehet nga fronti për t’u martuar

  • 22/06/2022 | 17:19

‘3 vite në front, një ditë për t’u martuar’: Ushtari ukrainas kthehet nga fronti për t’u martuar

Sergiy i dhanë një ditë leje komanda ukrainase që të martohej me të dashurën që nuk e kishte parë me muaj, transmeton Gazeta Metro.


Sergiy erdhi nga fronti lindor në Luhansk ku beteja është e ashpër dhe po vazhdon edhe sot në ditën 119 të invadimit të Rusisë.

Sergiy dhe Angela nuk e kanë parë njëri tjetrin ka 7 muaj pasi që lufta e zuri në Luhansk ku po shërbente.

Vullnetarë iu organizuan një ceremoni martese Sergiy dhe Angelas në qytetin ku ajo është evakuuar pasi qyteti i tyre i lindjes, Kherson, është i pushtuar. Angela është në muajin e shtatë të shtatzënisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë