Loading…

3 ushqimet më të çuditshme në botë (Foto)

  • 01/02/2017 | 20:27

3 ushqimet më të çuditshme në botë (Foto)

Nëse nuk takohemi në jetën tonë me njerëz të kulturave dhe vendeve të ndryshme, do të humbisnim shumë gjëra interesante rreth tyre, duke filluar nga veshjet tradicionale të tyre e deri tek ushqimi.


Këto janë tri ushqime më interesante dhe të çmendura në botë:

1. Ushqimi tradicional Norvegjez (koka e deles e zier) i cili quhet “Smalahove”
desktop-1485528059

2. Biskota me grerëza nga Japonia
desktop-1485528062

3. “Balut” është një vezë e zier shumë butë me fetusin e një rose, gjë që mund ta blini në rrugët e Vietnamit dhe të Filipineve.
balut_egg_yolk_chick

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë