Loading…

3 përbërësit që do të zhdukin menjëherë kilet e tepërta

  • 06/07/2017 | 21:39

3 përbërësit që do të zhdukin menjëherë kilet e tepërta

Është shumë e vështirë të fitosh betejën me kilet e tepërta. Të humbasësh kile mund të kthehet në një makth dhe dietat strikte janë shumë të këqija për shëndetin tuaj.


Njerëzit harrojnë se në pjesën më të madhe, aktiviteti fizik është shumë i rëndësishëm, po ashtu edhe konsumimi i ujit.

Kështu që në këtë artikull do të gjeni një recetë me 3 përbërës që do t’ju bëjë të humbisni peshë menjëherë.

Bëhet fjalë për limon, mjaltë, kanellë dhe ujë të ngrohtë.
Përbërësit:
1 lugë gjelle me pudër kanelle;
gjysmë limoni i qëruar;
1 lugë gjelle mjaltë;
1 gotë me ujë të ngrohtë;

Përgatitja:

Nuk kërkon ndonjë përgatitje të madhe. Hidhni lugën me kanellë në gotën me ujë të ngrohtë dhe më pas shtoni mjaltin dhe lëngun e limonit. Përziejini mjaftueshëm bashkë.
Përdorimi:
Pijeni gjithmonë këtë përzierje në mëngjes. Do t’ju ndihmojë të humbisni peshë pa pasur efekte anësore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë