Loading…

3 mënyra për t’i mbajtur mushkonjat larg

  • 27/06/2017 | 17:49

3 mënyra për t’i mbajtur mushkonjat larg

Temperaturat e larta të verës shtojnë dhe praninë e mushkonjave, të cilat janë tepër të bezdisshme.


Për t’u mbrojtur më mirë prej këtyre insekteve rekomandohet mbjellja e disa bimëve në oborr:

Livando


Erën e saj nuk mund ta durojnë mushkonjat dhe insektet e tjera.

Hudhra


Mushkonjat ikin nga era e hudhrës, andaj hidhni pak hudhër përreth zonës jashtë ku qëndroni.

Borziloku


Falë erës së tij, mushkonjat do të qëndrojnë larg jush dhe metoda më e mirë për t’i hequr qafesh këto insekte të bezdisshme është që ta mbani atë afër ballkonit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë