Loading…

3 mënyra për largimin e njollave nga rrobat tuaja (Video)

  • 07/06/2017 | 22:48

3 mënyra për largimin e njollave nga rrobat tuaja (Video)

Detergjentët e ndryshëm për heqjen e njollave sikurisht që kushtojnë shumë.


Kjo nuk mundet t’i përshtatet gjithmonë buxhetit tuaj.

Madje, nganjëherë asnjë detërgjent nuk mundet të ua largojë ato njolla të verës dhe ushqimeve të ndryshme.

Për fat të mirë janë disa mënyra të lehta dhe shumë efektive për heqjen e këtyre njollave të tmerrshme, por mbi të gjitha këto përbërës janë tërësisht natyral, shkruan gazetametro.net

  • Soda bikarbone

Merni 4 litra ujë dhe shtoni 1 gotë të madhe sodë bikarbonë, futni veshjet me njolla në to dhe leni të qëndrojnë për disa minuta, pastaj i futni në maqinë për larje rrobave dhe në fund do të keni rroba pa asnjë njollë sikur të reja.

  • Aspirini

6 aspirina i thyeni dhe i shtoni në kovë më ujë të vakët.

Futni rrobat e njollosura, të qëndrojnë për gjysëm ore aty.

Pas larjes do të mahniteni me rrobat pa asnjë njollë.

  • Uthull dhe limon

Përzieni këto dy përbërës bashkë, shpërkatni mbi njollat dhe lereni për pak minuta t`a bëjë efektin e saj.

Do të çuditeni se si do të largohen njollat./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë