Loading…

290 kuaj/fuqi: Manhart merret me edicionin e tetë të Golf GTI

  • 25/05/2021 | 21:50

290 kuaj/fuqi: Manhart merret me edicionin e tetë të Golf GTI

Edicioni i tetë i Golf GTI, i cili po rafinohet nga kompania gjermane e akordimit Manhart, vjen me 290 kuaj/fuqi.


Gjithnjë e më shumë kompani të njohura akorduese po ofrojnë ndryshimet e tyre në temën e Golf GTI (të tetë) aktual, dhe midis tyre është kompania Manhart, në të cilën ata kanë përgatitur një mundësi me të cilën drejton vetura më e famshme sportive nga segmenti C dhe duket edhe më mirë.

Ne nuk e dimë nëse ata gjetën frymëzim në Wuppertal në zgjidhjen që dikur prezantuan në Rolls-Royce, sepse ata përgatitën një rreshtim çati për pronarët e Golf GTI në të cilën ishin instaluar shumë llamba LED që duhet të shoqëroheshin me qiellin me yje.

Përveç kësaj, vetura “mbledh” në rrota të reja 19 inç prapa të cilave fshihen burimet H&R me të cilat dyshemeja është më afër tokës për 40 milimetra shtesë.

Ajo që duket më e rëndësishme në të gjithë historinë fshihet nën mbulesën e përparme. Me një njësi qendrore të rikalibruar të kontrollit, motori me dy cilindra turbo benzinë i VW zhvillon 290 kuaj/fuqi dhe 425 Nm çift rrotullues në vend të standardit 245 kuaj/fuqi dhe 370 Nm, raporton slashgear.

Në Manhart, ata nuk publikuan të dhëna për performancën, që është padyshim më e mirë, sepse numrat e përmendur e sollën Golf GTI standard më afër versionit të GTI Clubsport që “tërheq” 300 “kuaj”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë