Loading…

27 vjet më parë Serbia ndërpreu sinjalin e RTP’së

  • 05/07/2017 | 08:37

27 vjet më parë Serbia ndërpreu sinjalin e RTP’së

27 vite më parë forcat të mëdha policore pushtuan dhunshëm Radiotelevizionin e Prishtinës (RTP).


Ndërhyrja e forcave policore serbe, ndodhi vetëm 3 ditë pas shpalljes së Deklaratës së 2 Korrikut nga delegatët e Kuvendit të Kosovës, transmeton gazetametro.net.

Pas kësaj ndërhyrje, punëtorët shqiptarë u larguan nga vendet e tyre të punës dhe u ndërpre transmetimi programor në gjuhën shqipe.

Pas kësaj ndërhyrje, masat e dhunshme u vendosen në të gjitha ndërmarrjet shoqërore dhe nga vendet e punë së tyre u larguan qindra-mijëra shqiptarë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë