Loading…

268 kosovarë kanë nisur studimet në SHBA

  • 17/11/2016 | 19:39

268 kosovarë kanë nisur studimet në SHBA

Ambasadori Shteteve të Bashkuara në Kosovë Greg Delawie, ka treguar se vetëm gjatë këtij viti nga Kosova kanë shkuar 268 të rinj për të studiuar, në Amerikë.

Këtë informacion Delawie e bëri të ditur gjatë një aktiviteti që quhet dita informuese e të rinjve për të studiuar me programe të ndryshme studimore në universitetet amerikane.

Ky evenimet organizohet në kuadër të Javës Ndërkombëtare të Arsimit nga Ambasada e e SHBA në Kosovë.

Abasadori Delawie gjithashtu shtoi se këtë vit, numri i atyre që kanë shkuar në Amerikë për të studiuar, është shumëfish më i madh se gjatë vitet të kaluara./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë