Loading…

26 të vdekur dhe 1198 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

  • 19/11/2020 | 18:40

26 të vdekur dhe 1198 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

26 viktima dhe 1198 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit nga gjithsej 3081 teste.


Viktimat janë të moshës nga 35 deri në 88-vjeçare. Sa i përket rasteve të reja shumica janë regjistruar në Shkup respektivisht 572, në Manastir 92, Prilep 53, Kumanovë 41, Ohër 42.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 621 pacientë. Numri i rasteve aktive në mbarë vendin ka mbërritur 19.586.

Sa i përket komunave të Shkupit më shumë raste aktive ka në Gazi Babë, Aerodrom dhe Karposh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë