Loading…

26 shkolla të Prishtinës me kënde të leximit (Foto)

  • 03/11/2016 | 13:31

26 shkolla të Prishtinës me kënde të leximit (Foto)

Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, bashkë me drejtoreshën e Arsimit, Arbërie Nagavci, vizituan sot shkollat “Gjergj Fishta” dhe “Xhemajl Mustafa”, ku së fundmi është realizuar projekti për kënde të leximit.

Në një njoftim për media nga komuna e Prishtinës thuhet se punëtorët dhe nxënësit e këtyre shkollave u shprehën shumë të kënaqur me këtë projekt, dhe theksuan se menjëherë është vërejtur rritja e interesimit të nxënësve për lexim.

“Këto kënde të leximit janë të përshtatshme për nxënësit dhe brenda tyre kanë edhe fondin e librave”.

Në dy vitet e fundet, Komuna e Prishtinës ka realizuar këtë projekt në 26 shkolla të kryeqytetit. Deri vitin e ardhshëm, pritet që këndet e tilla të jenë në të gjitha shkollat si në qytet ashtu edhe në fshatra të Prishtinës.

img-8284 img-8290 img-8316_2271 img-8415

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë