Loading…

25 parti në koalicionin “Për Maqedoni më të mirë”

  • 11/11/2016 | 17:29

25 parti në koalicionin “Për Maqedoni më të mirë”

Partitë nga koalicioni “Për Maqedoni më të mirë” sot nënshkruan deklaratë për dalje të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të caktuara për më 11 dhjetor.

Deklaratën “Maqedonia 2020” e nënshkruan lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe përfaqësues të rreth 25 partive të koalicionit në Muzeun e Luftës së Maqedonisë për shtetësi dhe pavarësi, që njihet edhe si muzeu i VMRO-së.

Gruevski, në fjalimin e tij theksoi se do të angazhohet për avancim të standardeve në të gjitha fushat dhe sigurimin e së ardhmes prosperuese për të gjithë qytetarët. Prioritet strategjik, siç theksoi Gruevski, mbetet rritja ekonomike dhe punësimi, si dhe rritja e standardit jetësor të qytetarëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë