Loading…

‘24 vite që jam në pritje e dhimbje pambarim’: Ferdonije Qerkezi përkujton bashkëshortin dhe fëmijët e saj

  • 27/03/2023 | 13:42

‘24 vite që jam në pritje e dhimbje pambarim’: Ferdonije Qerkezi përkujton bashkëshortin dhe fëmijët e saj

Ferdonije Qerkezi, ka përkujtuar bashkëshortin me katër fëmijët e saj në 24 vjetorin e rrëmbimit të tyre nga forcat serbe, shkruan Gazeta Metro.


Qerkezi përkujtimin e ka bërë përmes një postimi në Facebook, ku ka shkruat se, ajo nuk do të ndalet së kërkuari drejtësi edhe nëse asaj i duhen edhe 24 vite të tjera.

Ajo po ashtu ka deklaruar se këto 24 vite është në pritje e dhimbje pa mbarim.

Përndryshe në mars të vitit 1999 policia serbe hyri në shtëpinë e Ferdonije Qerkezit në Gjakovë duke ia rrëmbyer burrin dhe katër djemtë.

Që nga ajo ditë, Ferdonija nuk i pa të gjallë më të dashurit e saj.

Postimi i plotë:

U bënë,

24 vite që dolët nga dera e sh’pisë!

24 vite që jam në pritje e dhimbje pambarim!

24 vite që nuk ju kam pranë fizikisht por gjithmonë shpirtërisht!

Nuk do ndalem duke kërku drejtësi për ju edhe nëse m’duhen edhe 24 vite tjera! /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë