Loading…

Lobi Shqiptar, fton bashkatdhetarët në themelimin e degës për Belgjikë

  • 01/11/2016 | 17:20

Lobi Shqiptar, fton bashkatdhetarët në themelimin e degës për Belgjikë

Grupi Nismetarë për themelimin e Lobit Euro-Atlantik Shqiptar për Belgjikë i përbër nga aktivistë të dalluar, pas një veprimtarie intensive gjashtë mujore arritën të senzibilizojnë komunitetin Shqiptar të Belgjikës duke prezantuar platformën e përgjithshme të Lobit për bashkimin e Mërgatës Shqiptare anë e mbarë botën.

Ata konsiderojnë se janë krijuar kushtet e nevojshme për thirrjen e Asamblesë së Përgjithshme për themelimin e Lobit Euro-Atlantik Shqiptar për Belgjikë.

Lobit Euro-Atlantik Shqiptar fton komunitetin Shqiptar në Belgjikë, përfaqësues të Ambasadës Shqiptare dhe asaj të Kosovës si dhe të gjitha shoqatet që veprojnë në Belgjikë, që të marrin pjesë në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme për themelimin e Lobit Euoro-Atlantik Shqiptar për Belgjikë, thuhet në njoftim.

Më tutje ata theksojnë se, prania e gjithë përfaqësuesve të  komunitetit shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në Belgjikë, nderon punën e tyre të përbashkët për të themeluar organizatën e cila synon të jetë rruga e së ardhmës për bashkimin e Mërgatës Shqiptare, duke plotësuar vullnetin e Rilindasve tanë për t’u bashkuar në frymën kombëtare.

Asamblea e Përgjithshme për themelimin e degës së Lobit Euro-Atlantik Shqiptar për Belgjikë, do të mbahet me 05 nëntor 2016, në Adresën: Rue Defacqz 1, 1000 Bruxelles, në ora 18:00.

Kontakti : 0474.435.238 ose 0483.405.365, E-mail : lobishqiptare- [email protected] ose , [email protected].

Grupi nismëtar për themelimin e Lobit Euro-Atlantik Shqiptar për Belgjikë. Kordinator : Muhamet Belaj, anëtarë : Adnan Rexhepi, Skender Musliu dhe Beqir Vuçetaj./ Gazetametro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë