Loading…

21 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 4 në gjendje më të rëndë

  • 28/05/2021 | 09:01

21 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 4 në gjendje më të rëndë

Kosova ka shënuar rënie të numrit të të vdekurve dhe të infektuarve me COVID-19. Për çka është ulur edhe numri i pacientëve që po trajtohen nëpër spitalet e Kosovës.


Në Spitalin e Pejës, janë duke u trajtuar 21 pacientë me COVID-19. 13 prej tyre janë në oksigjenoterapi, ndërsa katër janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Kështu kanë njoftuar nga Spitali i Pejës.

Kurse aktualisht në gjithë vendin, janë 2 mijë e 987 raste aktive.

Numri total i rasteve pozitive është 107.336 raste nga 602.319 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.242 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 230 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 102.107 raste.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë