Loading…

20 vjeçi gjakovar gjuan Policinë me armë

  • 15/01/2018 | 16:22

20 vjeçi gjakovar gjuan Policinë me armë

Policia ishte afër shkollës ‘Zekeria Rexha’ në Gjakovë për implementimin e planit ‘Stop drogës në shkolla’, kur është përballur me disa të shtëna me armë.


Ka qenë një 20 vjeçar nga Gjakova, S.Ll, i cili sapo është ndjekur nga policia ka nxjerru armën dhe ka shkrepur në drejtim të tyre, shkruan gazetametro.net.

Policia kanë bërë të ditur se të njëjtit i është kundërpërgjigjur me të shtëna, e cilë gjë ka shërbyer për ta vënë situatën nën kontrollë dhe për ta arrestuar të riun. “

Sipas Policisë, nga të shtënat nuk ka pasur të lënduar veçse dëme materiale janë shkaktuar mbi një makinë.

20 vjeçi nga Gjakova është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit po mbahet në ndalim policor. Vepra e tij po cilësohet si sulm me armë ndaj personave zyrtarë./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë