Loading…

20 të rinj kosovarë përfitojnë arsimim profesional në sektorin e ndërtimtarisë në Gjermani

  • 13/02/2017 | 13:32

20 të rinj kosovarë përfitojnë arsimim profesional në sektorin e ndërtimtarisë në Gjermani

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z.Arban Abrashi nënshkroi, marrëveshjen e bashkëpunimit me Shoqatën Bavareze të Kompanive Ndërtuese (LBB) dhe Shoqatën Gjermane për Bashkëpinim Ndërkombëtar  (GIZ) në Munich të Gjermanisë.


Përmes kësaj marrëveshjeje mbi 20 të rinj nga Kosova të interesuar në profesionin e ndërtimit, në vjeshtë të këtij viti do të kenë mundësinë të arsimohen në një program dyvjeçar në Bavari.  Pozitat e hapura do të publikohen shumë shpejtë, raporton gazetametro.net.

Me anë të këtij bashkëpunimi LBB, GIZ dhe MPMS do të mundësojnë ekspertizë në edukimin dhe modernizimin e trajnimeve të aftësimit profesional në Kosovë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë