Loading…

18 vjet nga rënia e dëshmorit Xhemajl Fetahaj

  • 31/05/2017 | 08:32

18 vjet nga rënia e dëshmorit Xhemajl Fetahaj

Sot bëhen 18 vjet nga rënia heroike e dëshmorit Xhemajl Fetahaj.


Xhemajl Fetahaj ka lindur më 1963 në Raushiq të Pejës dhe ka rënë dëshmor më 31 maj 1999 në luftimet e zhvilluara në kufirin shqiptaro-shqiptar, në Koshare.

Fetahaj ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare dhe luftëra i radhëve të UÇK-së, ai është shpallur hero i Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë