Loading…

16 vjet burg për dy shqiptarë në Londër, trafikonin kokainë

  • 18/02/2017 | 22:56

16 vjet burg për dy shqiptarë në Londër, trafikonin kokainë

Dy shqiptarë janë dënuar në Londër me 16 vjet burg, pasi janë shpallur fajtorë si kontrolluesit e rrjetit të drogës në kryeqytetin britanik, shkruan ‘cityoflondon.police.uk’.


Ardit Dushaj 30-vjeçar është dënuar me dhjetë vite burg, derisa Ariston Marku 23-vjeçar është dënuar me gjashtë vjet, përcjell albinfo.ch.

Ata ishin të akuzuar se kontrollonin një rrjet të drogës të cilësisë A. Marku ishte arrestuar më 10 gusht të vitit të kaluar, derisa Dushaj më 28 korrik.

Shqiptarët para trupit gjykues kanë deklaruar se nuk konsumatorë të kokainës, megjithatë kanë pranuar përfshirjen e tyre në kontrollin dhe shpërndarjen e kokainës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë