Loading…

16 të vdekur e 2098 raste të reja në Kosovë

  • 27/08/2021 | 14:59

16 të vdekur e 2098 raste të reja në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar  2098  raste të reja dhe 16 raste të vdekjes, shkruan Gazeta Metro.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 16 raste të vdekjes.  ot janë shëruar 1.614 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 111.400.

Në total numri i rasteve aktive është 25.407.

Ndryshe, të enjten për shkak numrit të madh të të infektuarve me coronavirus dhe numrit të lartë të viktimave, është paralajmëruar shtrëngim i masave.

Të enjten u tha se pritet kthimi i kufizimit të lirisë së lëvizjes dhe shkurtimi i orarit të punës së gastronomisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë