Loading…

6 fakte të çuditshme rreth Van Dammit

  • 09/05/2017 | 19:30

6 fakte të çuditshme rreth Van Dammit

Jean-Claude Van Damme, është një artist belg luftarak, aktor, drejtor dhe më i njohur për filmat e tij luftarak.


Pas studimeve artet marciale intensivisht nga mosha dhjetë, Van Damme ka arritur sukses kombëtar në Belgjikë si një artist ushtarak dhe aparat gjimnastikor, duke fituar “Zoti Belgjikë” titullin Bodybuilding.

Për t’iu njohur më mirë me jetën e tij, gazetametro.net ka përzgjedhur disa fakte interesante për t’i ndarë me ju:

1. Është diagnostifikuar me çrregullim bipolar në vitin 1996.

2. Në vitin 1997 është akuzuar për abuzimi bashkëshortor.

3. Ka studiuar baletin klasik për 5 vjet.

4. Chuck Norris e ka punësuar atë si shpërndarës picash kur ai u vendos në Los Angeles.

Statuja e tij në Belgjikë

5. Idhulli i tij gjithmonë ka qenë Charlie Chaplin.

6. Para se të bëhej aktor ai ka fjetur në rrugë dhe nuk kishte se çfar të hante./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë