Loading…

15 mrekullitë e botës që nuk duken si ne i presim

  • 26/12/2016 | 19:28

15 mrekullitë e botës që nuk duken si ne i presim

Fotografitë dhe ngjyrat nga agjencitë e udhëtimit na premtojnë se çdo vend turistik duket si qielli në Tokë. Megjithatë, shumë njerëz nuk e dinë se realiteti nuk është si në fotografitë që rregullojnë ato, transmeton gazetametro.net.

“Bright Side” ju ofron fotografitë e agjencive dhe ato reale, për të marrë një vështrim në pamjet ku e gjithë bota është atje për t’parë ato./gazetametro.net

Muri Kinez

8c03aa59-3855-41b3-8cb9-5b3590629b7a

10375060-116f-403a-95eb-ed219deca8ba

Santorino, Greqi

fde61066-02b4-46c9-8dae-d8ef3eb20356

e3b68e21-a0fe-44f1-8675-946e3f46f720

Kulla e Pizës, Itali

8e8208ff-09fd-4ba9-a9c1-ed3c88a1b2a0

856fa988-275b-4970-9e10-cb7dfa8d5f41

Louvre, Francë

b4359ae3-bc3e-4e0e-8df4-4b378a8d84f3

0f3a6a79-214e-4a70-9649-74aeceafcc6b

Kulla  Eiffel, Francë

591f9c18-2cfc-41f4-8036-0042ec0a0a71

b22bc4fb-0cf6-4daf-8342-b47aa1c747de

Kanalet në Venecia, Itali

42f2404d-0af9-4a03-95fb-a4e078a059a1

b710bc4f-d630-4c5b-8c97-f254f4834260

Plazhi Copacabana, Brazil

9c807878-a104-487c-845e-661695b138d8

d3af3221-f774-420b-88b7-5916cd12d5ea

Burimi, Trevi

09060bbf-acf8-4b32-89ce-1b538aa6d07b

ad918aea-23c3-417a-9c39-fb4326043f46

Piramidat e Gizës, Egjipt

50f318c0-e3d5-4cb0-8c83-4ba7887989d1

cfcb2e1a-82d1-4346-8c57-6bd2365bc7c5

Stonehenge, Britani e Madhe

6971cbf1-0fc0-4fce-8844-a2c8c61c8435

bd10daa7-e15b-4c63-8a1e-655a76da4942

Shkallët Spanjolle, Itali

11

e194a439-888c-46a3-a087-b452b337a246

Bazilika e Shën Pjetrit, Vatikan

222

222222

Sirena e vogël, Danimarkë

650c33f8-3060-4d19-abd4-173f04634e7e33333333

Akropolit të Athinës, Greqi

1b

1a

Central Park, New York

11b

11a

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë